Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Papowie Biskupim

Szkoła w Papowie Biskupim istnieje od 1966 roku. Do roku 1999 mieściła się w nim szkoła podstawowa. W związku z reformą oświaty przekształcono ją w gimnazjum. Obecnie kolejna reforma edukacji sprawiła, że staliśmy się ponownie szkołą podstawową.

W naszej szkole uczy się około 150 uczniów i pracuje 20 nauczycieli. Dzieci i młodzież poznają dwa języki obce: język angielski i język niemiecki. Działają koła zainteresowań, a uczniowie biorą udział w licznych konkursach przedmiotowych, szkolnych i międzyszkolnych, a także w zawodach sportowych.

Atutem szkoły jest dobrze wyposażona biblioteka, pracownia informatyczna, biologiczna, fizyczna, polonistyczna, historyczna, matematyczna, centrum multimedialne. Posiadamy też salę gimnastyczną i kort tenisowy, siłownię zewnętrzną i boiska do piłki nożnej.

W szkole prężnie działa Samorząd Uczniowski, który zajmuje się między innymi przygotowywaniem imprez wzbogacających życie szkolne (Dzień Chłopaka, Dzień Nauczyciela, Andrzejki, Mikołajki, Wigilia Klasowa, Zabawy Karnawałowe, Dzień Kobiet, Dzień Dziecka...).

Szkoła zapewnia dzieciom i młodzieży:

•  dbałość o wysoki poziom  nauczania i bezpieczeństwo uczniów
  • zajęcia fakultatywne i wyrównawcze
  • indywidualne lekcje dla dzieci chorych i z niepełnosprawnością
  • zajęcia korekcyjno-kompensacyjne z pedagogiem szkolnym
  • zajęcia logopedyczne dla najmłodszych dzieci
  • zajęcia rewalidacyjne ze specjalistami oligofrenopedagogiki
  • zajęcia świetlicowe, biblioteczne i czytelnię
  • udział w konkursach przedmiotowych i międzyszkonych
  • udział w zawodach sportowych
  • dostęp do stołówki szkolnej - smaczne obiady
  • wycieczki turystyczne, patriotyczne i krajoznawcze