• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się

4 września 2023 r. (poniedziałek)

- klasy I-VII godz. 8.00

- Przedszkole i Oddział przedszkolny (klasa 0) godz. 11.00

- Msza św. godz. 9.30

Od 4 września lekcje i inne zajęcia szkolne (klasy I-VII) będą rozpoczynać się o godz. 8.00.

Jest to związane ze zmianą harmonogramu dowozów (i odwozów) uczniów autobusem szkolnym.

Harmonogram dowozów:

- Nowy Dwór, godz. 7.05

- Staw, godz. 7.10

- Folgowo, godz. 7.15

- Folgowo pod Storlus, godz.7.20

- Kucborek, godz. 7.30

- Papowo Biskupie, godz. 7.40

- Falęcin, godz. 7.45

W związku z poważnymi zmianami w harmonogramie dowozów i odwozów ucznióww najbliższych dniach mogą wystąpić niewielkie zmiany w w/w godzinach. Będziemy o nich informować.

Rozpoczęcie dożywiania planowane jest na 11 września. Opłata za posiłek niestety wzrosła do 5 zł za dzień. Za ten miesiąc opłata za dożywianie wyniesie 75 zł (15x5) i 5 zł za herbatę. Wpłaty na dożywianie proszę przelać na konto nr: 38 9486 0005 0028 7296 2000 0001 do dnia 7 września.

Pracownicy GOPS proszą też o pilne składanie wniosków dotyczących bezpłatnego dożywiania.

Pierwsze zebranie rodziców planowane jest już na najbliższy czwartek, 7 września na godz. 16.00.

Adam Banaś

• Podręczniki szkolne

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

Uprzejmie informuję, że 4 września (poniedziałek) zostaną wydane wszystkim uczniom naszej szkoły podręczniki szkolne.

Proszę o zabranie ze sobą mocnych toreb. Szczegółowy plan odbierania podręczników podam na rozpoczęciu roku szkolnego.

• Rok szkolny 2022/2023

• Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023

• Uroczyste Ukończenie Szkoły przez klasę 8

o dodatkowym naborze do Punktu Przedszkolnego
    przy Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich
    w Papowie Biskupim

W związku z zakończoną rozbudową Szkoły Podstawowej w Papowie Biskupim i zwiększeniem liczby miejsc do 75, od dn. 03 lipca 2023 r. odbędzie się dodatkowy nabór do Punktu Przedszkolnego w Papowie Biskupim.

W Punkcie Przedszkolnym w Papowie Biskupim nie obowiązuje rejonizacja,a pierwszeństwo w naborze przysługuje dzieciom rodziców pracujących.

Punkt Przedszkolny będzie działał w pełnym wymiarze godzin (z możliwością wydłużenia czasu pracy).

Wniosek o przyjęcie do Punktu Przedszkolnego należy złożyć w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Papowie Biskupim (czynny w godz. 7.00 – 14.00) najpóźniej w dniu 14 lipca 2023 r.

Zał. 3 Wniosek o przyjecie do Przedszkola.doc

Wójt
    Andrzej Zieliński

• Profilaktyczne widowisko edukacyjne "Gra o Kraków"

• Egzamin na kartę rowerową

• Dzień Patronów Szkoły - Maria Skłodowska-Curie

• Wycieczka kl. II i III do Gdańska

• Wizyta kl. II i III w schronisku dla zwierząt w Bydgoszczy

W dniu 26 maja 2023 r. klasa 2 i 3 przywiozła przysmaki, kocyki, zabawki

dla podopiecznych, naszych milusińskich ze schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy.

• Dzień Mamy i Taty w klasach II i III

• Wycieczka klasy 8 do Funki do Ośrodka Mikomania

• Katamaran - "Laboratoria Przyszłości"

Uczniowie klasy V na lekcjach techniki w ramach Programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI realizowali Projekt Edukacyjny KATAMARAN.

Podczas pracy uczyli się wymiarować, trasować, łączyć ze sobą różne materiały i sklejać ze sobą poszczególne elementy.

Ta forma lekcji bardzo spodobała się uczniom.

Rafał Jeziorny

• Lampa - "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI"

Uczniowie klasy VI na lekcjach techniki w ramach Programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI realizowali Projekt Edukacyjny LAMPA.

Podczas pracy uczyli się wymiarować, trasować, łączyć ze sobą materiały z drewna, sklejać ze sobą poszczególne elementy, podłączać przewody, baterie i diody LED.

• Wyjazd kl. II do Agroturystyki DEKADA w Stolnie

• Spotkanie autorskie z Panem Wiesławem Drabikiem autorem książek dla dzieci